• Bydgoskie Towarzystwo Żeglarskie

Szkółka żeglarska


Image
Image
Image

Szkółka żeglarska Bydgoskiego Towarzystwa Żeglarskiego powstała w czerwcu 2002 roku przy Klubie Sportowym "Start-Astoria" w Bydgoszczy. Zajmujemy się trenowaniem dzieci na łodziach klasy Optimist, ISA-407 oraz 420. Treningi trwają przez cały rok - w sezonie letnim spotykamy się 2-3 razy w ciągu tygodnia na treningach na wodzie, a w sezonie zimowym 3 razy w ciągu tygodnia na basenie oraz zajęciach ogólnorozwojowych. Organizujemy obozy żeglarskie, zgrupowania oraz wyjazdy na regaty. W szkółce trenuje aktualnie 20 dzieci w wieku 7 - 14 lat.


Optimist
Najmniejszy, jednoosobowy jacht mieczowy, przeznaczony do szkolenia najmłodszych żeglarzy. Idealny do stawiania pierwszych kroków na wodzie przez dzieci, pod jednym tylko warunkiem: wasze "szkraby" muszą umieć pływać. Optimist nie chce się przewrócić - przewrócony na siłę pływa jak kaczka i zapewnia absolutne bezpieczeństwo. Jest najmniejszą, najtańszą i najbardziej popularną klasą regatową na świecie, a ex-optimiściarze zdobyli medale we wszystkich klasach na ostatnich Igrzyskach Olimpijskich.

PLAN ZAJĘĆ W SEZONIE 2018-2019

PAŹDZIERNIK - KWIECIEŃ

OpisUwagi
Nauka i doskonalenie 
umiejętności pływania

Basen Bryza SP 63
wtorek godz. 1840, piątek godz. 1750

   

KWIECIEŃ - PAŹDZIERNIK

OpisUwagi
Treningi żeglarskie na wodzie Romanowo
Start w zawodach według kalendarza 2019
Zgrupowania według kalendarza 2019
Obóz żeglarski według kalendarza 2019

 

Miesięczna opłat za szkolenie wynosi 300 zł

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt:

tel. 883 385 544
email: [email protected]

Referencje

Egzamin radiooperatora SRC zdany. Dziękuję wszystkim zaangażowanym. Szczególne podziękowania dla Adama Dyniewskiego, Przemka Osiewicza a najważniejsze podziękowania dla Andrzeja Maciejewskiego PREZESA, za emocje, za możliwość, za przychylność, za pokazanie drogi, która może być ciekawa... W imieniu własnym i syna Jakuba.

Arkadiusz Bartoszewicz

Arkadiusz Bartoszewicz
Żeglarstwo zawsze było moim marzeniem, ale nigdy nie miałem motywacji do zrobienia patentu. Oczywiście zawsze sobie powtarzałem, że może kiedyś. Mój przyjaciel żeglarz polecił mi właśnie BTŻ z czego bardzo się cieszę. Kurs był bardzo intensywny, ale dzięki temu wiedza nie uciekła pomiędzy przerwami. Bardzo miła atmosfera i profesjonalne podejście do tematu żeglowania. Polecam z czystym sumieniem!

Mateusz Kiliński

Mateusz Kiliński

Facebook

Youtube

Do góry